Kochani czytam Wasze posty pod naszym pamiętnikiem – jakim jest blog… nie… my nie jesteśmy wyjątkowi. Jesteśmy zwykłą polską rodziną… Jasiu, który w walce wykazał się wielkim hartem ducha… jest taki sam jak inne dzieci walczące z rakiem… w naszej walce popełnialiśmy także błędy- my i profesorowie, którym zaufaliśmy – takim błędem była immunoterapia w Kolonii – ale to okazało się dopiero po biopsji, kiedy w pobranych próbkach nie znaleziono ani jednej komórki zwalczającej guza od środka- a według teorii miały być w nim miliony specjalnie wyszkolonych komórek… klinika współpracowała z tegorocznymi laureatami Nagrody Nobla- a Profesor z USA powiedział nam, że to najlepsza klinika immunoterapii na świecie. Dzieci, które miały iść śladami Jasia- zostały na szczęście zawrócone z tej drogi… Ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że takich rodzin jak nasza jest w Polsce miliony. Kochamy się, wspieramy się, gotowi jesteśmy poświęcić wszystko dla swojego dziecka… każdy Ojciec i każda Matka… To jaką pomocą i miłością zostaliśmy otoczeni przez inne rodziny… to jest wyjątkowe. To jak nagle Rodzina, Przyjaciele i zupełnie obcy ludzie – najczęściej anonimowo i zupełnie bezinteresownie- wyciągnęli dłoń, żeby nas wesprzeć- to jest wspaniałe i wyjątkowe. Ale to właśnie tacy jesteśmy… my Polacy… Dlatego właśnie świętujemy bo zasługujemy na wolność. Bycia sobą. Bo kiedy zestawi się ten obraz z naszego życia z tym, który próbuje nam się wcisnąć- to możemy przekonać się kim jesteśmy naprawdę w takich właśnie w chwilach próby. Nasz świat to nie jest świat według kiepskich… ani świat według kolorowych pisemek, gdzie królują celebryckie skandale. Nasz prawdziwy świat – jest taki, że w obronie naszej wiary i nadziei w obliczu strasznej choroby – stanęliście jak jeden mąż. Pospolite ruszenie Polaków. Wokół naszej nadziei i wokół każdej rodziny na onkologii dziecięcej, a także na tej onkologii dla dorosłych- gdzie leżą Mamy i Ojcowie- natychmiast tworzą się grupy wsparcia. Koleżanki i znajomi… nieznajomi… płynie solidarna pomoc. To o tym powinny być seriale w telewizji… o nas- zwykłych Polakach. O tej Solidarności- która nie tylko wygoniła komunizm z tej części świata- ale miłością pokonuje zło. Jesteśmy wspaniałą wspólnotą.
Jutro na naszą Wigilię przyjdzie ksiądz Łukasz z naszej Parafii. Przyjdzie z jednym najważniejszym prezentem dla Janka. Hostią. Tak jak do każdej innej polskiej rodziny- przychodzi ksiądz do chorego ze słowami pociechy- z sakramentem namaszczenia chorych… pomodlimy się- podzielimy opłatkiem, zaśpiewamy kolędy. To polska Rodzina jest wyjątkowa… skoro mogą w niej wydarzać się takie rzeczy – a my jesteśmy jedną z nich – zwykli Polacy ze zwykłej polskiej rodziny. To Wy tacy jesteście- którzy z nami uczestniczycie w tej naszej trudnej drodze. Pomagacie dźwigać nam krzyż. Dlatego niech mi nikt nie mówi złych rzeczy o nas Polakach… o Kościele, o ludziach z mojego miasta, z mojej prawdziwej Polski.
Dziś dzwonek do drzwi… Stoi wysoki przystojny chłopak… mam prezent dla Janka… nie poznałem go – tak wyskoczył przez rok w górę… a to Arek jeden z najlepszych kolegów Jasia z szermierki… Razem z jego rodzicami zawoziliśmy naszych chłopców na treningi… razem odbieraliśmy i staliśmy w korytarzu kiedy chłopaki się przebierały w szatni. Dochodziły z niej czasami dzikie śmiechy… wygłupiali się, psocili sobie nawzajem… i obaj wychodzili jako ostatni, co nas strasznie denerwowało… trenowali razem wiele lat… Zmieniliśmy to dopiero wprowadzając zasadę, że jak Janek nie będzie w pierwszej trójce wychodzących – to nie zajeżdżamy w drodze powrotnej do sklepu… to z kolei czasem wypadał bez butów, albo bez kurtki, żeby się załapać:), a w torbie znajdowaliśmy cudze ciuchy… albo nie znajdowaliśmy naszych.
– mam prezent dla Janka – pościel… mama Arka wie co w takim momencie jest najbardziej potrzebne i figurka Anioła… widziałem prawdziwy smutek Przyjaciela. Boimy się infekcji i nikogo nie zapraszamy do Jasia. Nie szkodzi- proszę ode mnie pozdrowić Janka. Dziękujemy Arek!!! Pozdrawiamy Waszą Rodzinę!!!
Nawałnica kartek zelżała… ale dziś przyszła paczka wyjątkowa. Janek bardzo lubi Gimpera- Tomka Działowego- Youtubera, którego filmy gromadzą setki tysięcy takich Jasiów – komentuje w nich najnowsze gry, najnowsze wydarzenia… jest super inteligentnym i wesołym komentatorem rzeczywistości. No i wystartował w Tańcu z Gwiazdami… z tańcem było różnie- ale z głosowaniem widzów zero problemów… jego drogę do finału- razem z kumplami Janek śledził odganiając nas od telewizora… I dzisiaj przyszła paczka… od Gimpera dla Jasia- z pięknym osobistym listem i zdjęciem z autografem z piękną partnerką z Tańca z gwiazdami… plus gadżety lama i karty Fortnite – zaskoczenie Janka pełne- niedowierzanie… maskotka lama trafiła do łóżka. Dziękujemy Panie Tomku- za złote serce!
Piękne życzenia napłynęły z Mons w Belgii,
Gruba koperta życzeń z e wszystkich klas SP3 z Sulejówka: Gabrysia: Byś wraz ze swoja rodzina podzielił się opłatkiem i był szczęśliwy. Kuba i Kornel napisali dziecinnym pismem- cała Polska jest z tobą!:), Marta z 7c : Jesteś Super Bohaterem. Walcz dzielnie. Dla cudownego Janka od Pysi, I żeby ten dzień był dla Ciebie najlepszy i najfajniejszy na świecie- będziemy się starali, żeby tak było Kinga. Zuzia jaka piękna choinka. Kuba: Trzymaj się Jasiu, Nina: wiedz też, że cała moja klasa o tobie myśli. A Pani Renata wychowawczyni napisała: Kochany, miłość czyni cuda.
Przedszkolaki z Przedszkola nr 6 w Nysie przysłały piękna choinkę,
Gruba koperta z kartkami Gorzowa z SP20 . Maja złożyła napisane kaligraficznym pismem życzenia i dodała: nie zwracaj uwagi na rysunek po prostu jestem beztalenciem:) – nieprawda Maja- masz złote serce. To najważniejsze.
Z Anglii piękna kartka od Sylwii z rodziną, Alina i Ryszard z Gdańska : Z całego serca życzę Ci zdrowia. Sama walczę od kilku lat. Trzymam kciuki za Ciebie Młody. Za rok znowu chcę wysłać Ci kartkę… Pani Bogusia z Lublina napisała: Modli się za to dużo ludzi, którzy Cię nie znają osobiście ale czują Twoje cudowne serduszko. Z Belgii piękne życzenia od Ewy i Sandera.
Dęblin- szkoła Orląt- plut. pchor Olgierd: Drogi Janku, wiem, że możesz mnie nie pamiętać z czasów, kiedy trenowałem pięciobój, ale ja pamiętam Cię doskonale… dziś podziwiam Cię za twoją walkę, wytrwałość i ogromna siłę, której pozazdrościłby nawet Pudzian. Jesteś wzorem dla wielu ludzi, idealnym przykładem, jak w życiu należy walczyć. Dziękujemy!
Z Belgii od Pani Oli- piękne życzenia: „powiem tylko, że zawierzyłam Waszą rodzinę mojemu ukochanemu Św. Charbelowi i pokornej Św. Bernadecie a reszta pozostaje w rękach Boga…”
Karolina i Paweł z Przemyśla: czy wiesz, że w Bieszczadach nocne niebo jest tak ciemne, że w bezksiężycową noc można zobaczyć nawet 7500 gwiazd? Po cichu, każdą spadającą, będziemy prosić o uśmiech na Twojej cudownej buzi.
Jesteś naszą Gwiazdeczką – piękne życzenia i podpis Twoja fanka Wiktoria z Mierzyna
Madzia przysłała renifera, muszlę przegrzebka z Portugalii i piękny wzruszający list. Porównała w nim Jasia do Frodo – z naszej ulubionej sagi Władca Pierścieni. Do bohatera, który wcale nie chciał być bohaterem- ale postawiony oko w oko ze złem- stał się z nim- odkrywając w sobie pokłady siły i waleczności, których sam w sobie się nie spodziewał.”Muszę ci powiedzieć, że Cie podziwiam:) Masz w sobie odwagę i szlachetność największych rycerzy. Dziś bycie rycerzem wygląda inaczej niż 500 czy 1000 lat temu. Ale Ty właśnie jesteś naszym rycerzem XXI wieku.”
Koleżanka Natalii ze Szkoły Muzycznej Ola”Mała” przysłała piękne życzenia i małego aniołka , który razem z reniferem od Pani Madzi trafi zaraz na choinkę.
Pani Asia z SP nr 6 z Międzyrzecza przysłała różowego pluszowego słonika i ręcznie wykonane kartki z 7b.
Z Krapkowic przyszły piękne życzenia z Wodociągów i Kanalizacji! Z podpisami pracowników. I z ILO,
Z firmy produkującej kostkę w Głogowie- tulipany od Pani Iwony,
Kostek : Jestem z Warszawy. Całe to miasto ma nadzieję, że wyzdrowiejesz.
Piękna kartka od pani Anny z Biskupic, seria kartek z naszymi ulubionymi rudzikami z Głogowa.

Janek Polański z Wieliczki: cześć Jasku, Jestem Twoim imiennikiem, mam 14 lat i także guza mózgu. Dokładnie znam Twoją historię. Podziwiam jak dzielny jesteś w swoich zmaganiach z chorobą. Wiem, że Ci ciężko, ale walczysz! Narysowałem dla Ciebie grecką boginię, choć myślę, że Ty masz już tę mądrość, siłę i waleczność większą niż wszyscy bogowie razem wzięci! Dziękuję za twój przykład! Dla mnie- jesteś wielki! Janek Polański. P.SW Dołączam także płytę ze świątecznego przedstawienia , w którym rok temu brałem udział. Lubisz Gwiezdne Wojny? Ja bardzo! Mam nadzieję, że Ci się spodoba:) – Janek – dzielny wojowniku- my też śledzimy Twoja walkę. Jesteś tak samo dzielny jak nasz Jasiek. Obaj jesteście po dobrej stronie mocy. Każdy kto mierzy się z tym smokiem- automatycznie jest rycerzem Jedi. Bo to najtrudniejsze z zadań. I do tej walki wybierani są tylko najlepsi z najlepszych. Masz pokonać smoka. My już trochę go osłabiliśmy… Może Ty mu zadasz ostatni cios. Życzymy Ci zdrowia i szczęścia. Wszystkie Janki to bardzo dzielne chłopaki.
Dobre Anioły pomagajcie Jankowi Polańskiemu !!!
A teraz muszę przerwać, bo widzę, że Jasiek się budzi – a każdy Rycerz musi porządnie zjeść przed walką.
CDN.

Tags: No tags

One Response