#niktniepowinienwalczycsam

Image may contain: text

Do przeczytania mamy jeszcze 1000 kartek, a dziś poniedziałek… możemy spodziewac się nowej poczty.
W zamieszaniu związanym ze szpitalem uslyszalem jest paczka z Anglii od Pani Magdy…odłóżcie mi ją…muszę ją przeczytać. Nie może zginąć. I… nie możemy jej znależć. A wszystko zaczęło się od pytania Magdy… A co będzie jak Wam zabraknie czasu na Wigilię? Ja odpowiedziałem…wtedy przesuniemy Wigilię…no to ja poproszę na grupie, żeby rodzice przysłali wcześniej Jasiowi swiąteczną kartkę…. Zrobiła taki internetowy fbookowy plakat i się zaczęło.
Grupa… To grupa rodziców, których dzieci zmagają się lub zmagały się z guzem mózgu.
Nazywa się : Guzy mózgu u dzieci #niktniepowinienwalczycsam
Założyła ją Magda i grupa Jej wspaniałych przyjaciół 5 lat temu. Dziś liczy ok 800 członków. Kumuluje wiedzę i doświadczenie rodziców zmagających się z nowotworami mózgu u dzieci. Bezinteresownie wspiera i pomaga rodzinom, które tak jak my nagle stają przed informacją….państwa dziecko ma guza mózgu. Co to jest? Co robić? Gdzie się zwrócić po pomoc? Jak stawić czoła organizacyjnie i finansowo nieszczęściu? Jak rozmawiać z dzieckiem? Co zrobić ze swoimi emocjami? Na te wszystkie pytania grupa przyjaciół, która przeszła już przez ogień…z sercem pełnym współczucia i głową pełną wiedzy odpowiada zrozpaczonej Mamie, Ojcu, Babci, Cioci… Nadchodzi realna bardzo potrzebna bezinteresowna konkretna pomoc.
Nagle okazuje się, że nie jesteś sam ze swoim strachem, niewiedzą, przerażeniem, zagubieniem…
I dostajesz wsparcie i wielką motywację do walki o życie dziecka. Po pierwsze Walcz!!!
Możesz zrobić to w takim szpitalu na świecie, uzbierać pieniądze najlepiej na takiej fundacji… Nie wiesz co robić? Pomoże ci ktoś czyje dziecko walczy już rok z tym samym… Jak zdobyć lek? Jak dostać się do tego szpitala. Z kim rozmawiać?…Jaki jest ten lekarz? Jaki jest ten szpital? Jakie są skutki uboczne tej terapii?Wymieniamy się telefonami. Ten telefon ma prawo zadzwonić o każdej porze dnia i nocy…i jest tak na każdym etapie walki… Nawet tym najtrudniejszym. Kiedy pęka serce… na świecie są Mamy, które przez to przeszły. Karolina, Justyna… dziękujemy… Jak dobre anioły pochylają się nad Matką, której dziecko właśnie odchodzi. Zasada jest taka…mi pomógł cały świat, ja pomagam jak tylko mogę każdemu w podobnej sytuacji. Jesteśmy dla siebie wielkim wsparciem. Bardzo często nagle brakuje pieniędzy rodzinie na pierwszej linii frontu. I bardzo często jest rodzic, którego dziecko odeszło…a pieniądze uzbierane na ratunek pozostały na koncie fundacji…wtedy trafiają na konto dziecka, które walczy. Dziękujemy Marlena, dziękujemy Łukasz… Podobnie jest na całym świecie. Ostatnio pomagaliśmy chłopcu z Chorwacji. Granice znikają. Magda zna procedury kwalifikacji do badań najważniejszych najlepszych szpitali. Wypełnia aplikacje… Pomaga … Jej czas, jej wielkie serce… pochyla się nad każdym dzieckiem…a przecież sama walczy o swojego Adasia. Wspólnie walczymy o szansę dla innych. Niestety wiemy, że będą nowe przypadki. Co kilka dni widzimy posta zaczynającego się od słów: Dzień dobry jestem tu nowa… Opisz nam swój przypadek…
Łączą nas prawdziwe wartości i uczucia… Miłość do dziecka i chęć walki z wrogiem. Także ze znieczulicą, także ze skostniałym systemem, z absurdami procedur… Każdy rodzic zrobi wszystko, żeby ratować swoje dziecko. Grupa jest także tarczą przed hienami, które chcą zarabiać na nieszczęściu. Cudowne terapie, cudowne leki… Brednie oszustów są demaskowane natychmiast. Rodzic dostaje jasną informację…nie idź w to.
Magda jest kopalnią solidnej wiedzy, podobnie Artur… Mają dostęp i dzielą się najnowszymi wiadomościami naukowymi na temat badań klinicznych nad nowymi lekami. Bo walczą skutecznie o życie własnych dzieci.
Obyście nigdy nie stanęli przed tą bramą…ale wiedzcie, że kiedy zapukacie otworzy Wam ją Przyjaciel. Bo
#niktniepowinienwalczycsam
Spotyka nas wielkie, chyba największe nieszczęście. Straszna choroba ukochanego dziecka. Ale w tym nieszczęściu jest szczęście…ludzie o złotych sercach, którzy wyciągają pomocną dłoń.
Miłość jest silniejsza niż śmierć.

Tags: No tags

Comments are closed.