Machamy do Was zza góry kartek

Słuchajcie piszę, bo jak nie będziemy pisać na bieżąco – to zginiemy pod górą kartek z życzeniami- a tak chociaż parę słów podziękowania…

Minął kolejny dzień… wypełniony radością i cierpieniem, śmiechem i smutkiem… ale dzięki Świętom Bożego Narodzenia wywołanym jednym postem – jedną piękną kartką dla Jasia od Magdy – na grupie dzieci walczących z guzami mózgu… i się rozpętało… zaliczamy go do dni świątecznych… Po pierwsze dzisiaj Vilde, który z siostrą Jasia i Tatą mieszka w Szwecji obchodził swoje dwa latka i dmuchał dwie świeczki na torcie. Kiedy świeczki się zapaliły- wpadł Karol z Mamą i blachą pysznej szarlotki. Do tego z niesamowitym prezentem – lokomotywa z szufladkami- a w każdej jedna wspólna przygoda Karola i Jasia. Janek ma czytać jedną dziennie:) Ciekawie czego się dowiemy:)). Przyjechała tez Pani Andżela- jasiowa rehabilitantka- wymęczyła go – rozweseliła- rozgadała i rozruszała… jest aniołem)) jak samo imię zdradza- uśmiech i pozytywna energia.
Janek zjadł dwie dokładki z tortu i szarlotki… i wzięliśmy się za górę nieprzeczytanych życzeń i pięknych kartek… Znalazły się tam życzenia od Prezydenta Miasta Pana Janusza Kubickiego, Pani vice Prezydent – Przyjaciółki naszej szkoły w Chynowie Pani Wiolety Harężlak, piękne życzenia od Dyrektora MOSiR – z ręcznie namalowanymi szermierzami, piękne życzenia od radnego Miasta Żagania Pana Tomasza Nowaka…
No i życzenia od Was… nauczycieli, uczniów, przedszkolaków, rodziców, dziadków….najbardziej tajemnicze od koleżanek z klasy w 13tce z latającym łabędziem… na twarzy Jasia pojawił się łobuzerski uśmiech, ale nie chciał nam powiedzieć o co chodziło… Martyna ? Co to za łabądź?
Z Oleśnicy 3b przysłała kolekcję trójwymiarowych kartek świątecznych, ze Zdziechowic Patrycja przysłała Jasiowi buziaka, Nasz przyjaciel Feliks z Niemiec- dwie wielkie paki żelków malinowych w kształcie gwiazdek, Julia z Sobótki wykonała specjalną kopertę z głowa renifera, Wspaniałe listy- pełne serdeczności i wsparcia od uczniów 3 liceum w Zielonej Górze, Od Adi choinka z serduszek, renifer od Wiktorii, choinka od Kingi, Agnieszka zamówiła u Jasia lekcje fechtunku, Iga i Jessica – super list:)) – wszyscy roześmiali się w głos – całusy dla małej rozrabiaki Jessiki – Iga musisz być bardzo wesołą świetną dziewczyną… dziękujemy i życzymy szczęścia!!!
Po niemiecku życzenia złożył Gracian- Lieber Jasiu Ich Wuensche dir Frohe Weinachten:)) Danke schoen Gracian:))… Konrad oprócz życzeń dopisał- Jasiu widziałem Cię na szermierce…
MP 34 – wspaniałe prace dzieci z przedszkola, Skrzaty i Wiewórki też- ale nie wiemy z jakiego przedszkola… bardzo dużo bardzo starannie wykonanych prac. Często trudno uwierzyć, że to rysunki i prace przedszkolaków.
Ze szkoły nr 13 , do której Janek chodził w szóstej klasie- spłynęło bardzo dużo serdecznych życzeń i ciepłych słów prosto z serca. Wielu uczniów pamiętało Janka ze szkoły… z pięknych kartek wylał się strumień ciepłych słów wsparcia i otuchy. Grono nauczycielskie na osobnej kartce złożyło specjalne życzenia z wierszem Herberta…
Nowa Sól – pięknie wykonane kartki świąteczne i płynące z serca życzenia. Emilka kartka z sankami, Pati namalowała wspaniałego jelonka.
Podobnie Europejskie Liceum Ogólnokształcące, 2 C z 13tki – super – dziękujemy!!!
Znalazły się piękne życzenia od grona nauczycielskiego ZE1 z Chynowa- dziękujemy!!!
Z pewnością o wielu nie wspomnieliśmy- ale się nie da Kochani- dziękujemy Wam za uśmiechy Janka i nasze… w tak wielkiej masie kartek- wszystkie bez wyjątku zrobione są z sercem i wielką starannością. Widzimy jak ważne było dla Was wyrażenie tych słów otuchy dla swojego kolegi. To są słowa prawdziwe. Jak wielka modlitwa o zdrowie i szczęście Janka. Modlicie się razem z nami. Dziękujemy!!!
Dzwonek do drzwi- nasza Przyjaciółka Ania- z pudłem pierników… – od jednej Pani – dla Jasia – ale zobaczcie co to za pierniki:))??? Figury szachowe- czarne i białe!!! I klocki lego z pierników… do tego wzruszające życzenia prosto z serca od szachisty Piotra dla szachisty Janka.
Starsze klasy ze szkoły podstawowej nr 1 z Krosna Odrzańskiego… jeździliśmy z Jankiem często na ryby na stawy w Dychowie…:)))piękne mądre serdeczne życzenia.
Od Wiktorii i Mikołaja list z cytatem mojego ulubionego filozofa Sorena Kirkegaarda : „Życie można zrozumieć patrząc tylko wstecz, żyć trzeba jednak naprzód…” Janek patrzy wstecz- widzi swoje szczęśliwe dzieciństwo, swoje pasje- sukcesy i porażki… czy można zrozumieć życie, jak się ma 14 lat? A co jeśli na drodze do przyszłości – za drogowskazem naprzód w poprzek drogi leży wielka kłoda, z którą nikt nie wie co zrobić? Tak bardzo Janek chce żyć…
Kiedy widzimy jak Janek bierze Komunię Św. – z potrzeby serca… wtedy wiemy, że ten chłopak ma w sobie ufność… Całym sobą mówi: Jezu ufam Tobie…. I jest w nim niesamowity spokój w obliczu tej strasznej choroby. On też nam go daje. A my Wam. To z tego jego spokoju i pewności płynie nasza siła do walki. I to, że nie poddajemy się rozpaczy. Kirkegaard napisał, że rozpacz to choroba na śmierć. Na tą chorobę nie jesteśmy chorzy.

Tags: No tags

Comments are closed.