…i ich dalszy ciąg :)

Opublikowany przez Marka Mieszkiełłę Piątek, 15 listopada 2019

Jasiu pochrapuje, a ja otwieram dzisiejszą pocztę… dostaliśmy od naszych Przyjaciół z Bonn paczuszkę z piernikowym samochodem z pozytywką i meksykańskie słodycze z wyprawy do Meksyku plus piękne życzenia i rysunek dzielnego Piotrka jak ludzik z Minecrafta pokonuje chorobę przy pomocy specjalnej mikstury. Piotruś jak odkryjesz to lekarstwo to uratujesz bardzo wiele ślicznych księżniczek i rycerzy takich jak Jasiu. Tylko musisz trochę pozakuwać w tej niemieckiej szkole. A ja bardzo liczę na Ciebie bo jesteś super! Mieszkaliśmy w pokoju Piotrka korzystając z wielkiej gościnności Pani Małgosi i Pana Piotra podczas immunoterapii na Kolonii. Dziękujemy!!!

Druga gruba koperta przyszła od Basi, z którą dawno dawno temu mieszkaliśmy w jednym bloku w Kamieniu Pomorskim zaraz po ślubie…dziś mieszka w Niemczech… piękne te Twoje szydełkowe cudeńka. Już wiszą na choince:) Pozdrawiamy całą Rodzinę.
Z Rokietnicy kolejna wypchana koperta z laurkami świątecznymi z XI LO… Trójwymiarowe, bombka do połowy wypełniona wodą!, Choinka z łańcucha od Agnieszki, wzruszający list od Julii
Piękne kartki z Zabrza, Miechowic i Katowic…
Z Żagania Pan Bogdan i wspaniała ręcznie wykonana kartka od Pani Doroty z Olsztyna… dziękujemy!!!
To tyle z dzisiejszej Poczty…ale na dole mam ciągle 4 skrzynie z tymi życzeniami, o których : koniecznie masz napisać…

Dziś zostałem zaproszony do Polskiego Radia Zachód… Pewnie będę musiał odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Janek tak bardzo poruszył Wasze serca? Bo macie złote?…wiem, że to nie wystarczy…
Bo w tym dzisiejszym zagonionym świecie czasem trudno zauważyć to co się ma i wydaje się oczywiste… Zdrowie, młodość, marzenia, pasje, gry, zabawy, zmartwienia, kłopoty, rodzinę, przyjaciół, przyszłość…. I kiedy widzicie chłopaka takiego samego jak Wy, któremu to wszystko nagle jest zabrane… To te Wasze złote serca pękają…i przez te pęknięcia wydobywa się najczystsze uczucie empatii….najczystsza miłość do drugiego czlowieka.
Kiedy się ma naście lat…to trochę wstyd nie być twardzielem. Nie łatwo przyznawać się do takich uczuć.
Tym bardziej jestem Wam za nie wdzięczny. Jesteście wspaniali i mocno wierzę w to, że świat, który zbudujecie będzie lepszy od naszego.

Dziękuję Wam za każdy uśmiech Jasia. Czeka na Wasze kartki. Słucha uważnie, kiedy czytam Wasze życzenia. Lubi listy od serca… Ogląda rysunki…i te perfekcyjne i te dziecinne, bo sam tak malował. Czasem po ścianie w swoim pokoju, albo z tyłu zeszytu. Małe bohomazy…które z biegiem czasu stawały się małymi ciekawymi rysunkami, które Panie Nauczycielki w końcu zaczęły tolerować, a dziewczyny zaglądać przez ramię, co ten Janek znów maluje na lekcji.

No photo description available.

No photo description available.

No photo description available.

Image may contain: plant and tree

No photo description available.

No photo description available.

No photo description available.óNo photo description available.

Image may contain: textImage may contain: text

No photo description available.

Image may contain: text

No photo description available.

Image may contain: text

No photo description available.

No photo description available.

 

 

Tags: No tags

Comments are closed.